2018

Januárban: Újévi koncertünk művészei ismét a Komáromi Kamarazenekar tagjai volta. Velük együtt öt kiváló énekes Keviczky Tünde, Kovács Nagy Andrea, Kollár Katalin, Forró Attila, Elek Tibor Zsolt elegáns báli megjelenésével már megteremtette az est hangulatát. Zömében Lehár Ferenc, Johann Strauss, Kálmán Imre legismertebb dallamai szólaltak meg, ahol lehetett, tánclépésekkel gazdagítva.

Az estet a Kék Duna keringő nyitotta, a Mágnás Miska című operett Cintányéros cudar világ kezdetű dallama zárta nagy sikerrel, vastapssal.

 

Februárban: 3-án az Erkel Színházban Verdi: Simon Boccanegra című operáját láttuk. Jó választás volt a nem gyakran játszott darab megtekintése, örömmel fogadtuk a magyar nyelvű feliratozást. Mindnyájan kellemes élményekkel gazdagodtunk.

A nagyon várt FLAUTETT koncert maradandó élménnyel ajándékozta meg a hallgatóságát. A négy féle fuvola (piccoló-, szoprán-, alt-, basszusfuvola) együttes játéka nem csak érdekes, de telt, csillogó hangzást eredményezett. A kvartett vendégei - Ittzés Gergely Liszt-díjas fuvolaművész és Staszny Zsófia Fischer Anni ösztöndíjas énekművész - közreműködése még emelkedettebbé, még színvonalasabbá tette az est programját. A kvartett tagjai: Ernyei-Balog Júlia, Gedai Eszter, Kovács Kinga, Réman Zsófia. Képek a koncertről

 

Áprilisban: Az Alföld Quartet 2017-ben Békés megye Príma díja együttese lett. Repertoárjukat a világi és egyházi stílusokban való jártasság, a színes programokra való törekvés énekegyüttessel, hangszeres szólistákkal, színművészekkel jellemzi. A kvartett tagjai Hoffmann Ágnes (hegedű), Szomorné Budai Mariann (hegedű), Jankó Zita (brácsa), és Szomor István (cselló).

A koncerten elhangzó C-dúr vonósnégyes az Orosz kvartettek sorába tartozik. A zenetörténészek ezen sorozat megjelenésében látják a műfaj kiteljesedését.

Dvorak: F-dúr vonósnégyes – Az amerikai melléknevet viselő darabot az Újvilág szimfónia kistestvérének is nevezik.

A klasszikus formával párosuló szokatlan hangzásvilág a kidolgozott előadásnak köszönhetően igen nagy tetszést aratott a közönség körében. A szűnni nem akaró taps ráadásra kényszerítette az együttest.

KÖZGYŰLÉS: A 23-án megtartott Közgyűlésünk barátságos, közvetlen hangulatban zajlott, sokan mondtak vélemény, szóltak hozzá a pénzügyi, szakmai beszámolókhoz, ötletekkel segíttették a vezetőség további szervező munkáját. Az összejövetel végén finom sós és édes sütemények fogyasztásával emeltük a hangulatot.

 

Júniusban: A Four Bones Quartett tagjai a harsona igazi elkötelezettjei. Repertoárjuk változatosságának új megnyilvánulása volt az orgonával szőtt együtt zenélés.

Műsoruk a barokk kortól napjainkig szemezgetett a művek között.

A pannonhalmi bazilika kiváló orgonistájával együtt szólaltatták meg Charpentier Te Deumát, mely a koncert felütését is megadta.

Kiss Zsolt orgonaművész előadásában még Boxtehude és Bach művek csendültek fel.

Bartók Béla (Román népi táncok), Gárdonyi Zsolt (Fantázia egy magyar hálaének dallamára), Kodály Zoltán (Esti dal) dallamai mellett elkalandoztunk a tangó, a jazz és a népzene világába is.

A komáromi koncert is igazolta a Badische Zeitung megállapítását: „Egyedi karakteres harsonaszólók, bravúros, homogén összhangzás… Ez, ami igazán jellemzi a Four Bone Quartettet.” Képek a koncertről.

 

Teltházas közönség várta a professzionális Győri Filharmonikus Zenekar Kamarazenekarának koncertjét. Képek a koncertről

A hangverseny keretét a kamarairodalom két alap műve adta. Bach VI. Brandenburgi versenyében a szólisztikus szerepet betöltő brácsák virtuóz játéka kápráztatta el a hallgatóságot. Dvorak E-dúr vonósszerenádjának öt különböző, karakterű tételében gyönyörködtünk. A nem könnyű darabot nagyon szépen oldotta meg a zenekar. A mozarti zene igazi nyár esti könnyed muzsika volt. A Vivaldi hegedűverseny (A nyár) tételében pedig az est koncertmestere, a fiatal tehetség, Györe Nóra szólójátékát élveztük.

Október 1-én, a Zenei Világnapon Claude Debussyre emlékeztünk születésének 100 évfordulóján. Az impresszionizmus fenegyerekei címmel a két Claude munkásságát párhuzamba állítva, a zenét képekkel illusztrálva, a közönséget meglepve zajlott az est. Orbán Ilona festőművész és Medveczky Szabolcs művészeti vezető munkája eredménye képpen ismerhette meg a közönség az impresszionizmus művészetét. Képek a koncertről.

November 5-én Komárom visszatért 80 év 8 rendezvény eseménysorozat ünnepi koncertjével megemlékeztünk a visszacsatolás évfordulójáról. A Komáromi Kamarazenekar nagyszabású műsorában Kodály (Magyar képek, Háry János részletek), és Bartók (Galántai táncok) művei mellett Balázs Árpád Komáromi ének című oratóriuma is felcsendült, mely egyben a magyarországi ősbemutató volt. Az ünnepségen a zeneszerző Balázs Árpád is megjelent. Képek az eseményekről, Komárom város honlapján

November 16-án A Rotary Clubbal közösen szerveztünk jótékonysági koncertet Robert Zavaczki orgonaművész közreműködésével.

December 23-án A Komáromi Kamarazenekar karácsonyi koncerttel ajándékozta meg a város lakosságát. A tőlük megszokott színvonalon, meghitt hangulatot varázsoltak az alkalomhoz a hangversenyteremben. Videó Komárom Város Hivatalos Youtube Csatornáján